2004
2004

Kuruluş

GLOBTEKS, Koçer Ailesi tarafından ithal iplik ticareti amacıyla Bursa'da kuruldu.

2004-2008
2004-2008

Polyester Kesik Elyaf İplik İthalatı

Kurulduğu günden itibaren sürekli kaliteli ve nitelikli ürünlere odaklanan GLOBTEKS, Polyester Kesik Elyaf ithal iplik alanında İstanbul ve Bursa bölgesinde bilinir bir marka haline gelmiştir. GLOBTEKS’in temel etkinlik alanı Çin, Vietnam, Malezya, Endonezya, Hindistan ve Tayland gibi ülkelerdeki elyaf ve iplik üreticilerine belirli kalite ve kriterlerde kesikli elyaf iplikleri ürettirip müşterileri için en hesaplı şekilde temin etmektir.

2011
2011

Test Laboratuvarı Kurulumu

GLOBTEKS, ithal ettiği her ürünün kalitesini ölçebilmek amacıyla Uster Tester 3, Mukavemet Ölçer, Büküm Ölçer, Numara Ölçer, Mikroskoplar ve Boyama Makinesi içeren bir test laboratuvarı kurmuştur.

2014
2014

Viskon İplik İthalatı

GLOBTEKS, örme ve dokuma müşterilerine yönelik envayi çeşit numara ve özellikte viskon ipliklerin ithalatına başlayarak, global iplik ticaretinde önemli bir adım atmıştır. 

Viskon İplik, Viscose Yarn, Poliviskon İplik, Polyviscose Yarn, Polyester pamuk iplik, Bursa, Turkey, kesik elyaf

Vizyonumuz ve Misyonumuz

Viskon İplik, Viscose Yarn, Poliviskon İplik, Polyviscose Yarn, Polyester pamuk iplik, Bursa, Turkey

Ulusal ve uluslararası alanda ithal iplik kalitesi ve termin hızı ile tercih edilen yenilikçi ve girişimci bir şirket olmak. GLOBTEKS bu vizyonunu gerçekleştirmek için uzman kadrosu ile hem satışını gerçekleştirdiği ipliklerin üretim parametrelerini belirlemekte hem de tüm uluslararası nakliyeyi kendisi organize ederek güvenilir nakliye şirketleri ile çalışmaktadır.

GLOBTEKS müşterilerinin beklentilerini karşılayan bilgi üreten, kaliteli ve hızlı hammadde tedariği ile öne çıkan global bir şirkettir..